Letní škola ve španělsku

 

La amistad no tiene fronteras

Přátelství nemá hranice

 

Škola španělštiny – Escuela Espaňola s Hispano klubem již přes deset let pravidelně pořádá  výuku španělštiny přímo ve slunném Španělsku.  Historicky první skupina sedmdesáti studentů školy odjela do oblasti Valencie na pobřeží Costa del Azahar  v létě roku 2001. Poznávací pobyt s výukou jazyka tehdy trval 23 dní. Spontánní a temperamentní přístup Španělů k nám, ale i lehkost a rychlost, s jakou  všichni žáčci do jednoho (věková hranice nahoru či dolů neomezená ) nasáli španělskou gramatiku i slovní zásobu,  způsobily, že jsme se sem od té doby začali pravidelně vracet. Lví podíl na tom jistě měla i nově navázaná kamarádství  s „domorodci“  ,ale také zajímavý program a mnoho výletů za hranice všedních dnů. Kromě pravidelné každodenní několikahodinové výuky, která mnohdy zahrnovala i nečekané úkoly, jejichž řešení vyžadovalo praktickou komunikaci se Španěly, byla kupodivu  velmi oblíbená i ranní rozcvička na pláži u moře, odpolední cvičení aerobiku veřejné pro celé městečko Peňíscolu a večerní kurz salsy u bazénu s Isabelou Rodríguez ( zvanou Bety ).  Všichni se rychle dokázali přizpůsobit  španělskému životnímu rytmu, takže nikomu nevadila odpolední siesta a pojem slova fiesta byl srozumitelný a milý každému. Dokonce i příznačný španělský chaos a jejich schopnost improvizovat tam, kde se u nás v ČR neimprovizuje,  nikoho z našinců nevyváděly z míry.            

Nápad odjet se učit španělštinu na léto přímo do Španělska vznikl naprosto  spontánně a téměř neúmyslně. Přesto měl takový úspěch, že od té doby se pravidelně opakuje každý rok. Skupiny a jejich zájmy se různě obměňují, a proto se šije každému výuka i doprovodný program na míru. Škola španělštiny – Escuela Espaňola vychází každému vstříc a není problém zorganizovat výukový program přímo podle vašich představ.                                                                  

Pro nový školní rok 2016/2017 přichází Škola španělštiny – Escuela Espaňola s Hispano klubem s dalšími projekty Letní školy španělštiny ve Španělsku, které bude během roku konkretizovat. Sledujte naše aktuality, aby vám případně některá informace neutekla.                   

               

Zaujala vás naše nabídka?     Máte nějaké dotazy?         Neváhejte a kontaktujte nás!