Peñíscola

 

Město uprostřed moře

 

Výlety za hranice všedních dnů…       

Učte se jazyk v zemi, kde se jím mluví! 

 

Proč právě Peňíscola?    

          

·        Letní škola španělštiny při ŠŠ Escuela Espaňola si při prvním výukovém pobytu náhodně vybrala  Peňíscolu. A studenti se sem neustále chtěli a chtějí vracet………

 

·     Peňíscola je jedno z nejvyhledávanějších míst, leží v oblasti Valencia na pobřeží pomerančovníkového květu – Costa del Azahar, na jednom z nejpřitažlivějších pobřeží Španělska. Je to kraj výjimečný svými klimatickými podmínkami, širokými plážemi s jemným zlatým pískem, ale zároveň je spojen se starobylou architekturou a se všemi kulturami, které se v průběhu historie, objevily na Iberském poloostrově: Iberové, Féničané, Řekové, Kartaginci, Římané i Arabové… Hrdina reconquisty El Cid a vzdoropapež Papa Luna se též podstatnou měrou zapsali do zdejší historie. 

 

·      Peňíscola je 60metrů vysoký skalnatý poloostrov s papežským hradem, z kterého je neopakovatelný pohled na kilometry pobřeží na severu i jihu. Poloostrov vybíhá do moře a je spojen s pevninou úzkou šíjí. Severní pobřeží je typické rušným životem s mnoha hotely a atrakcemi, jižní pobřeží je naopak oáza klidu se skalnatými zákoutími, takže každý si zde najde svůj ráj podle nálady. Peňíscola tak má všechny předpoklady, aby oslovila široké spektrum návštěvníků.           

 

 

        


 

Jaké možnosti vám Peňíscola nabízí?

·      Plážový volejbal, tenis, fotbalové hřiště, pétanque, dětská hřiště a prolézačky na pláži, plavecké bazény, vodní parky, šnorchlování, rybaření, půjčovna vodních šlapadel, skútrů, kajaků, vodních lyží a windsurfingů, půjčovna jízdních kol a šlapacích čtyřkolek, motokáry , golf, plážová promenáda, vhodná pro jogging a kolečkové brusle, posilovny a fitcentra, pestrý večerní a noční život, restaurace, puby a diskotéky, karaoke, herny, lunapark, trhy, dětské parky s atrakcemi, animační programy, turistický vláček, výlety lodí, rybářské exkurze, výlety po okolí, koncerty a filmová představení, ohňostroje, velkolepé průvody v období svátků…         

 

 

 

Kam na výlet?      

·      Valencie – druhé největší město východního pobřeží, Barcelona – hlavní město Katalánska s významnými památkami Gaudího, Tarragona – římské památky , Morella – historické skalní městečko, Benicássim – prohlídka karmelitánské výrobny likérů a vín spojená s ochutnávkou, Castellón de la Plana – návštěva oblastního města, Aquarama – největší vodní park v oblasti, Vinarós – představení typického tance flamenco s večeří , Peňíscola – projížďka lodí s prohlídkou města, Port Aventura – jeden z největších zábavních tematických parků v Evropě, Montserrat – skalní klášter, Vinarós – jízda na koních………..

Více informací naleznete na:   www.en.peniscola.es