Historie

 

Přátelství nemá hranice

La amistad no tiene fronteras

 

Jak vznikl HK?

Vše proběhlo naprosto  spontánně a neúmyslně. Od roku 1997 jsem na Kladně začala učit španělštinu a během roku jsem měla již kolem sta žáků. Jednoho dne  má dcera poznamenala:  „ Všichni tví žáci jsou podobně spontánní a veselí jako Latinoameričani.  Co je zkusit dát dohromady?“  Nápad mne okamžitě nadchl .Rozdala jsem tedy pozvánky a rozšířila informaci o společném setkání.

 

Sešli jsme se v Loretě, naším váženým hostem se stal španělský profesor a kněz Juan Provecho. Jeho hlavním tématem bylo:  Jak se naučit jazyk snadno a rychle. A výsledek? Studenti se bavili, dokonce tančili. Charizmatický Juan se líbil všem. 

 

 A tak se  28.10.2000  narodil Hispano klub.    

 

Z průběhu celé akce jsem byla velice mile překvapená a tak jsem se pustila do plánování dalších setkání.                                               

 


 

Druhé setkání z pohledu naší studentky Milu Barešové:

 

Setkání příznivců hispánské kultury, druhé a zároveň poslední v roce 2000 proběhlo 25.listopadu v prostoru Manima. Hosty byli rodilí Latinoameričané: pan Hernando a Luis. Oba se nám představili v rodné řeči. Pravda, všemu jsme nerozuměli, ale některá slůvka nám již nebyla cizí, dokonce někteří z nás již malinko ve španělštině konverzovali. Ti nejmladší žáčci předvedli veselé říkačky o zvířátkách, pochopitelně španělsky, zazpívali jsme si píseň Guantanamera a přemýšleli o tom, kde bychom pro náš klub mohli získat stálé zázemí 

Během druhého setkání jsme dále stihli  divadelní scénky a recitace, hráli společenské hry, společně jsme zpívali a překládali a tak jsme si rozšířily svou slovní zásobu o pár dalších výrazů. Část programu byla věnována Peňíscole a přípravě Letní školy španělštiny, historicky první.