Papa Rumba

Amistad no tiene fronteras     a                                             Přátelství nemá hranice

Kdo je Papa Rumba?     

Papa Rumba (vlastním jménem Saúl Rodríguez) je profesionální tanečník, choreograf a profesor tanečních disciplín. Pochází z Kuby z oblasti Matanzas a v současné době žije na východním pobřeží Španělska, v oblasti Valencia, Castellón de la Plana. Zaměřuje se na podporu a šíření afrokubánských rytmů a tance jako základní části kubánské kultury. Nabízí učební hodiny, semináře a konference pro všechny druhy publika různých úrovní i věku, jak ve skupinách tak individuálně. Vyučuje tyto styly: chachachá, salsa, kubánská rumba, merengue a ostatní afrokubánské tance. Je zakladatel společenství MOVIMENTS, které se skládá z tanečníků a hudebníků zaměřených na různé scénické disciplíny, společně tvoří projekty a různá taneční představení, animace a společenské akce. Papa Rumba je spojením taneční profesionality, dokonalé organizace, šarmu a exotiky, který dokáže vytvářet nezapomenutelné zážitky:   při představení je divák vždy vtažen do děje.                 

Papa Rumba je zakladatelem kulturní asociace ARTUGA (arte – umění, turismo, gastronomía), jejímž členem se může stát každý, kdo má rád umění, cestovní ruch a gastronomii a chce si zpestřit povědomí, objevovat něco nového, učit se…Papa Rumba se jako organizátor podílí na mnoha festivalech. Svým neobyčejným šarmem, odborností a pohodou si získal mnoho dívčích srdcí, vychoval mnoho tanečníků a obohatil taneční scénu nejen ve Španělsku, ale i v mnoha zemí Evropy a Latinské Ameriky.

Škola španělštiny Escuela Espaňola s Hispanoklubem by tímto chtěla poděkovat Papa Rumbovi za spolupráci a za všechny společně organizované akce. Pro ilustraci uvádíme několik z nich:

 

 

  • taneční kurzy salsy a kubánské rumby uspořádané pro studenty Školy španělštiny v Oropese, Valencia 
  • Festival salsy v Castellónu de la Plana – workshopy salsy, setkání našich studentů s nejslavnějšími tanečníky    
  • Noche Cubana – velkolepý večerní program s ochutnávkou  latinskoamerického menu a salsotéka ve Valencii    
  • Setkání našich studentů se slavnými latino zpěváky: Isaac Delgado, Haila, Orishas v Oropese, v Cubache   
  • Papa Rumba a Agustín Williams v Praze na pozvání Hispano klubu    
  • Papa Rumba a Agustín Williams v Kladně – přednáška o původu tanců, workshop, salsotéka, kubánská večeře