Připravujeme

Naším cílem je, kromě klasické výuky jazyka, přiblížit našim studentům Španělsko a latinskoamerické země. Během školního roku i o prázdninách připravujeme akce, při kterých mají všichni možnost osobně poznat španělsky mluvící kamarády a vyzkoušet si své znalosti španělštiny v praxi. Tato setkání se konají většinou na Kladně, případně v Praze, ale každoročně také ve Španělsku a to nejen v létě. Účast je dobrovolná a přijde pouze ten, kdo má o setkání zájem a chce zjistit, jak dalece bude rozumět. Akce jsou simultánně překládany, takže se jich může zúčastnit kdokoliv další , i když  španělštinu v naší škole nestuduje. V letošním roce připravujeme:

 

   

  • setkání věnované Venezuele: kamarádi z této latinskoamerické země nám ji přiblíží ze všech úhlů pohledu a Venezolanka Ana Briceňo nám okomentuje rozdíly mezi naší a venezuelskou kulturou.. 
  • setkání věnované Mexiku: naše latinskoamerická kamarádka (kromě vyprávění o své rodné zemi) bude připravovat mexické menu, do jehož přípravy se může dobrovolně zapojit každý ze zúčastněných..
  • setkání věnované minikurzu základních krůčků salsy proběhne v kubánském prostředí Casa de la Trova s Isabelou Dubovyk Rodríguez 
  • Letní škola španělštiny – výuka jazyka u moře propojená s dovolenou a s doprovodným programem, který se připravuje každé jednotlivé skupině na míru (nejžádanější ze stran studentů je výlet lodí s koupání uprostřed moře, tématický park Port Aventura s mnoha atrakcemi a představeními, delfinário s vystoupením delfínů ve Valencii, podmořský park Oceánografic, papouščí, melounová, bublinková show, ochutnávky menu, vystoupení flamenka, základní kurz salsy….) Probíhá v červnu a červenci. 
  • Svatojakubská pouť pěšky s batohem na zádech do Santiaga de Compostela – během prázdnin se vydáme Severní trasou zvanou Camino por la Costa nebo Camino del Norte po stopách středověkých poutníků..vyrazíme z města Portugalete, které je vzdálené několik km od Bilbaa a vyrazíme směrem k Santaderu, k Santillana del Mar a ke světově proslulým jeskyním Altamira, následovat bude Gijón, Avilés..projdeme Baskickem, Kantabrií, Astúrií ke Galícii…každý, kdo má odvahu si vyzkoušet svou výdrž a znalost ŠJ,  se může přidat..
  • přípravné „túry“ na Santiago – během školního roku podnikneme výpravy po českých svatojakubských cestách jako trénink a přípravu na letní pouť… budou jednodenní i několikaetapové s noclehem…  
  • Papa Rumba – slavný tanečník a učitel taneční školy latinskoamerických a afrokubánských stylů ve spolupráci s naší školou pořádá kurzy tance a další zajímavé akce pro naše studenty a jejich blízké okolí  v Castellónu de la Plana, Valencia…kdykoli během roku 

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se na nás a my se pokusíme vám v co nejkratší době odpovědět. Rodríguez